ORDU’DA FINDIK FİYATI

5.85

Üreticilere uyarı

Üreticilere uyarı

  Fındık destek başvuruları 31 Aralık’ta sona eriyor Ordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, mazot-gübre desteği ve alan bazlı fındık desteği başvurularının 31 Aralık’ta ona ereceğini hatırlattı.   Cörüt, yaptığı açıklamada, alan bazlı fındık destekleme başvuruları yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Üreticilerimizin destekleme ödemelerinden yararlanabilmesi için 31 Aralık 2013 tarihine kadar başvurularını tamamlaması gerekmektedir” […]

10 Aralık 2013 Salı - 0 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0

  Fındık destek başvuruları 31 Aralık’ta sona eriyor

Ordu Ziraat Odası Başkanı Uğur Cörüt, mazot-gübre desteği ve alan bazlı fındık desteği başvurularının 31 Aralık’ta ona ereceğini hatırlattı.

 

Cörüt, yaptığı açıklamada, alan bazlı fındık destekleme başvuruları yoğun bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Üreticilerimizin destekleme ödemelerinden yararlanabilmesi için 31 Aralık 2013 tarihine kadar başvurularını tamamlaması gerekmektedir” dedi.

 

Cörüt, “Mazot Gübre Desteği ve Fındıkta Alan Bazlı Gelir Desteği müracaatları 31 Aralıkta sona eriyor. Üreticilerimizin mağdur olmamaları için mutlaka müracaat etmeleri ve askı süresince icmalleri incelemeleri gerekir. İl genelinde geçen yıl 109 bin üretici başvurmuştu. Bu yılda bu oranda başvuru bekliyoruz” diye konuştu.

 

Cörüt, Ocak ayında mazot-gübre desteği ve alan bazlı fındık desteği icmallerinin köylerde askıya çıkacağını, tüm üreticilerin askı evraklarını titizlikle incelemeleri, varsa yanlışlıkların düzeltilmesi için askı süresi içinde İl ve ilçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine müracaat etmelerinin önem arz ettiğini, iİlgili yönetmeliklere göre askıda itiraz edilmeyen bilgilerin doğru kabul edileceğini vurguladı.

 

 

The following two tabs change content below.

orduguncel

Latest posts by orduguncel (see all)

Bir Cevap Yazın

Sayfalar

Bu sitedeki tariflerin izinsiz kopyalanması yasaktır.
iPortal Kodlayan: Özer Gül